Zgrzytanie i zaciskanie zębów a bóle głowy

nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej
Szybsze leczenie stomatologiczne, dzięki odbudowie komórek
5 lutego 2020
zalety implantów stomatologicznych
mocne strony implantów stomatologicznych dostępnych w gabinecie stomatologicznym
13 lutego 2020
Show all
zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć

Zaciskanie i zgrzytanie zębów znacznej części wypadków jest następstwem długotrwałego stresu oraz z reguły wiąże się z ciężkimi wynikami dla formy pacjentów. Jedną z bardziej nieoczywistych skutków bruksizmu (czyli tego problemu) są przewlekłe bóle głowy, zwykle brane za migrenę. Z reguły pacjenci z bruksizmem, chociaż zaciskają zęby w niepohamowany sposób, używają wysoką siłę nacisku, co przynosi negatywny wpływ na wygląd uzębienia.

Do najczęściej wspominanych następstw zgrzytania zębami zaliczają się pęknięcia, ukruszenia oraz szybkie ścieranie zębów, a także często występują krwawienia dziąseł oraz choroby przyzębia. Często jest również tak, że pacjenci słyszą kliknięcia czy chrzęst w żuchwie lub bóle skroni i szczęki. Na tego rodzaju zachowania najlepiej reagować jak najszybciej, aby zapobiegać pogłębianiu się połączonych z tym dolegliwości.

Z reguły nie trudno zauważyć symptomy bruksizmu. Szybka diagnoza oraz przeciwdziałanie, ratują kondycję uzębienia przed nieprzyjemnymi rezultatami tej dolegliwości. Odzewem dentystów na ten problem są szyny relaksacyjne. Są one miękkimi nakładkami na zęby, jakie osłaniają je oraz wspierają relaksację szczęki. Chociaż gotowe szyny można kupić na przykład w aptece, najwłaściwsze z nich są dopasowywane przez stomatologa. To daje pacjentowi pewność, że szyny zostały dopasowane do niego indywidualnie, w zgodzie z jego potrzebami oraz rzeczywiście wyleczą problem.

W sytuacji bruksizmu potrzebna jest natychmiastowa kontrola w gabinecie stomatologicznym.

Komentarze są wyłączone.