Ze względu na co szczotkowanie języka jest potrzebne?

Jak przyszykować się do ekstrakcji zęba?
27 października 2020
Show all

Zdrowie jamy ustnej to głównie regularne szorowanie zębów z resztek pokarmów. Nie można lekceważyć tego, że bakterie gromadzą się tak samo na powierzchni zębów, ale także w całej jamie ustnej. Samo oczyszczanie zębów nie eliminuje zatem stu procent bakterii. Ze względu na kształt języka, bakterie bez trudu na nim osiadają. Z tego powodu dentyści zwracają uwagę, że chcąc całkowicie dbać o jamę ustną, powinno się systematycznie czyścić także język. To dlatego, że gdy bakterie ciągle znajdują się w jamie ustnej wywołują problemy z higieną zębów.

Niekiedy szczoteczki do zębów zaopatrzone są w dodatkowe gumowe powierzchnie wskazane do czyszczenia języka. Element szczoteczek, jaki pomoże nam zachować czystość języka pojawia się zarówno w przypadku szczoteczek sonicznych do zębów (np. w postaci specjalnej końcówki), jak i w przypadku nieelektrycznych szczoteczek. W celu czyszczenia języka dentyści wskazują dostępne w drogeriach czyściki lub skrobaczki, zwykle wykonywane z gumy, jakie skutecznie usuwają bakterie z języka.

Metoda oczyszczania języka okazuje się dość prosta. Starczy wykonywać koliste ruchy i z lewa na prawo tak, aby całkowicie usunąć bakterie. Do tego można także wspomóc się pastą do zębów, a cały rezultat warto wzmocnić odświeżającą płukanką do jamy ustnej. Takie działania skutecznie czyszczą zęby, dziąsła i język z bakterii oraz są świetnym elementem higieny. Dla utrzymania pełnej higieny warto przeprowadzać regularne przeglądy u stomatologa.

Komentarze są wyłączone.