Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – leczenie

jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Dlaczego powinno się wyjmować przed spaniem ruchomą protezę zębów?
24 marca 2020
przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów
Krew podczas mycia zębów
17 kwietnia 2020
Show all
leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym

Częste wizyty u dentysty pozwalają pacjentom nie tylko troszczyć się o zdrowie i czystość jamy ustnej, ale również za ich sprawą można łatwo zdiagnozować zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaniem tego stawu jest poruszanie żuchwą w tył i na przód oraz w prawo i w lewo. Ze względu na to jego prawidłowe działanie uzależnia właściwą wymowę lub przykładowo funkcje żucia.

Wszystkie kłopoty ze stawem skroniowo-żuchwowym da się łatwo zauważyć, co sprawia, że dostępne jest bezzwłoczne podjęcie leczenia. W gabinetach dentystycznych diagnozy odbywają się przy użyciu specjalnego deprogramatora pod okiem stomatologa chirurga. Spostrzeżenie problemu nie jest trudne z uwagi na różnorodność obecnych w w takiej sytuacji symptomów.

Do najczęstszych symptomów problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym należy zaciskanie i zgrzytanie zębami. Tak samo częste są trudności w gryzieniu twardych pokarmów albo szerokim rozchylaniu ust oraz potrzeba silnego przyciskanie zębów, aby stykały się ze sobą. Bywa też tak, że słyszalne są kliknięcia i trzaski w stawach lub zauważamy nieprzyjemne starcie, zniszczenie albo nadwrażliwość zębów. Tych symptomów nie wolno lekceważyć, dlatego że towarzyszą im przewlekłe bóle karku, głowy lub pleców, a także ruchomość zębów i problemy z innymi stawami.

Komentarze są wyłączone.