U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów
Czy warto używać szczoteczki sonicznej?
29 kwietnia 2020
leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Czy leczenie kanałowe jest lepsze od wszczepienia implantu?
13 maja 2020
Show all
kto może mieć implanty zębów od dentysty

Obecny rozkwit stomatologii sprawia, że leczenie zębów jest dostępne dla praktycznie każdego. Aplikacja implantów, choć należy do bardziej skomplikowanych, również z czasem stał się jak najbardziej bezpieczny. Mimo to jest parę przeciwwskazań, jakie warto przemyśleć, wybierając ten zabieg.

Przede wszystkim implantów nie wszczepia się kobietom w ciąży ani u osób z zaburzeniami związanymi z krzepliwością krwi czy z daleko posuniętą osteoporozą. Ograniczeniem jest także trwająca choroba nowotworowa oraz nieustabilizowana cukrzyca. Implantów nie wszczepia się u dzieci oraz osób do 16 roku życia, z uwagi na nadal postępujący proces wzrostu kości szczęki.

Część przeciwwskazań nie wyklucza całkowicie możliwości użycia implantów, jednak powinny być one skonsultowane ze stomatologiem przed podjęciem zabiegu implantacji. Są to np. osoby z wadami serca,chorobami psychicznymi lub z chorobą Parkinsona. Rozmowy ze stomatologiem wymagają także osoby, które od lat są uzależnieni od papierosów.

Warunkiem wszczepienia implantów jest dobry stan szczęki i jamy ustnej, dlatego pacjenci zmagający się z chorobami takimi jak próchnica czy parodontoza, powinny na wstępie podjąć leczenie dentystyczne, nim będą mogli przyjąć zabieg wszczepienia implantów.

W innych wypadkach nie ma przeciwwskazań do wszczepiania implantów. Pacjent, który pozytywnie przejdzie konsultację medyczną może mieć implanty.

Komentarze są wyłączone.