Szybsze leczenie stomatologiczne, dzięki odbudowie komórek

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie zębów dziecka
27 stycznia 2020
zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Zgrzytanie i zaciskanie zębów a bóle głowy
10 lutego 2020
Show all
nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Dentystyczne zabiegi chirurgii stomatologicznej zwykle skutkują procesem gojenia tkanek. Współczesna technologia pozwala stomatologom na wykorzystanie systemów, jakie w widocznym stopniu skracają czas przeznaczony na procesy regeneracyjne. Jednym z najnowszych rozwiązań jest zastosowanie fibryny bogato-płytkowej PRF. Taka fibryna jest powłoką kreowaną prosto z krwi pacjenta, a zamieszczone wewnątrz niej białe ciałka krwi mają budujący wpływ na naprawę komórek. Wykorzystanie fibryny wspiera gojenie i zwalczanie stanów zapalnych i infekcji, a także tworzenie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

Taki system ma według stomatologów istotne przeznaczenie. Między innymi zdecydowanie jest to przydatne w trakcie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej albo zabiegach naprawczych. Taka metoda jest skuteczna także w ciągu leczenia komplikacji po usunięciu zęba, cofania się dziąseł lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej te wymagające zabiegi stomatologiczne są o wiele bezpieczniejsze oraz proste do wyleczenia.

Z reguły z jednej dawki pozyskanej krwi można pozyskać od dwóch do nawet 8 fibryn. Dzięki technice specjalnego wirowania oraz opracowania próbek krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane prosto od pacjenta, fibryny są absolutnie zgodne i naturalne.

Komentarze są wyłączone.