Stabilizacja protezy na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Niewidoczny aparat ortodontyczny
30 grudnia 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Kanałowe leczenie zęba pod mikroskopem
13 stycznia 2020
Show all
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Uzupełnienia protetyczne są znacznie wygodniejsze, gdy są przyczepione na stałe w jamie ustnej. To sprawia, że nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie obcierają ani nie przyciskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza w przypadku protez ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem odpowiedniej protezy jest jej poprawne dostosowanie. To bardzo istotny czynnik zwłaszcza w przypadku protez całkowitych, których używają osoby bez zębów. Najnowszym sposobem na unieruchomienie protezy, jest oparcie jej na implantach.

Zazwyczaj w takim przypadku protezę całkowitą opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty aplikuje się w kości szczęki, gdzie muszą się zrosnąć oraz zostać uznane przez ciało. Później dopasowaną do pacjenta protezę opiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie usprawnia poziom życia pacjentów oraz jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Ze względu na to, że implanty bardzo dobrze zespalają się z tkankami oraz są wyjątkowo solidne, taka proteza służy na wiele lat. Ponadto wypełnienie ubytków sprawia, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na pozytywny wygląd twarzy oraz komfort w czasie spożywania posiłków.

Uzupełnienie stałe unieruchomione nie pozwala, aby resztki pokarmów gromadziły się pod protezą oraz drażniły jamę ustną. Dzięki zastosowaniu tylko 2 lub 4 implantów proteza stabilnie się trzyma, a koszty mniejsze w porównaniu do implantacji całkowitej.

Komentarze są wyłączone.