Sposób na białe zęby

RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Czy w leczeniu konieczne jest zdjęcie pantomograficzne w gabinecie stomatologicznym?
16 czerwca 2020
Jak zakładane są licówki
26 czerwca 2020
Show all

Wiele osób marzy o filmowym i całkowicie białym uzębieniu. Z tego powodu wszędzie znane są różne sposoby wybielania, na jakie można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są wszelkie pasty wybielające . Dość dobrze eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Równie popularne są lakiery, paski i wybielające żele do samodzielnego nakładania. Można kupić je w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Przed wszystkim między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że skutecznym sposobem wybielania zębów jest porządne oczyszczenie ich w gabinecie dentystycznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem wykonywanym u dentysty są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece tym, że są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent sam wkłada nakładki w domu i nosi je zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Najbardziej profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich stworzonymi z tego powodu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania daje wspaniałe wyniki w krótkim czasie. W wypadku silnie zniszczonych lub przebarwionych zębów, dobrym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki nakryją zęby i nadadzą im pożądany kolor.

Komentarze są wyłączone.