Niewidoczny aparat ortodontyczny

most protetyczny stomatologia estetyczna
Mosty protetyczne
20 grudnia 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Stabilizacja protezy na implantach
7 stycznia 2020
Show all
orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Bazowym przeznaczeniem aparatów na zęby jest prostowanie krzywizn zębowych, jednak wielu pacjentom zależy, żeby ten czas stał się jak najbardziej komfortowy. Najpowszechniejszą z przyczyn, dla których wzbraniają się przed korzystaniem z aparatu ortodontycznego jest jego wygląd. Z uwagi na to sporządzono nowoczesne rozwiązania ortodontyczne. Dla przykładu opracowano niewidzialny aparat na zęby – orthocaps. Ten aparat złożony jest z 2 przezroczystych szyn, dobieranych indywidualnie do konkretnego pacjenta. Wyklucza to przymus zakładania metalowych elementów, a jego funkcjonowanie jest podobne do innych odmian aparatów na zęby.

Nakładki orthocaps za pomocą nacisku w prosty sposób przemieszczają zęby na wyznaczone miejsce. Tak właśnie prostują zęby i likwidują wady zgryzu – na przykład stłoczenia albo diastemy. Ponadto są w pełni wygodne i można je stosować w ciągu dnia jak i w nocy. Dzięki ich przezroczystej strukturze są zupełnie niewidzialne i wygodne, co odpowiada różnym pacjentom. W czasie stosowania niewidocznego aparatu ortodontycznego pacjenci nie zgłaszają trudności w porozumiewaniu się. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego zdejmowania aparatu, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie czystości jamy ustnej.

Takie rozwiązanie ortodontyczne ma szerokie uznanie u pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie chcą chwalić się stosowaniem aparatu ortodontycznego i cenią sobie głównie estetykę.

Komentarze są wyłączone.