mocne strony implantów stomatologicznych dostępnych w gabinecie stomatologicznym

zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Zgrzytanie i zaciskanie zębów a bóle głowy
10 lutego 2020
implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć
Implanty: co warto wiedzieć?
17 lutego 2020
Show all
zalety implantów stomatologicznych

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to współcześnie jedno z najtrwalszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, które z różnych względów pacjent stracił. Implanty zapewniają wiele odmiennych opcji. Mogą być używane nie tylko w pojedynczych lukach, ale też w przypadku większych ubytków. Na implantach można też oprzeć całe protezy zębów oraz poprawić ich stabilność.

Poza odmiennymi zastosowaniami tym, co sprawia, że implanty są tak często używane, są ich walory. Jedną z bazowych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Ocenia się, że prawidłowo wstawiony implant może posłużyć nawet do końca życia. Przyjęte przez tkankę kostną, mimo przepływu lat nie tracą swojej jakości, nie niszczą się oraz nie sprawiają problemów. Co więcej zastosowanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie zmieniają położenia oraz nie dopuszczają do tego, aby np. umieszczona na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Następnym walorem implantów jest to, że odbudowane na implantach zęby ściśle naśladują te naturalne. Trudno je od siebie odróżnić, co gwarantuje ich pełną estetykę. Do zastosowania implantów oraz odbudowy uzębienia, nie potrzeba szlifowania sąsiednich zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Poprawne usytuowanie implantów daje prosty dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są łatwe w zachowaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty o wiele lepiej sprawdzają się w porównaniu do innych rozwiązań protetycznych.

Komentarze są wyłączone.