Krew podczas mycia zębów

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – leczenie
9 kwietnia 2020
aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Co to jest retencyjny aparat na zęby?
23 kwietnia 2020
Show all
przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów

Krwawienie dziąseł najlepiej zauważyć w ciągu szczotkowania zębów. Przyczyn krwawienia dziąseł może istnieć wiele np. zazwyczaj są to niektóre przyjmowane leki, przewlekły stres albo niewłaściwa dieta. Głównie jednak ten problem pojawia się na skutek nieodpowiedniej higienizacji jamy ustnej oraz rozwojowi jednej z najpowszechniejszych chorób przyzębia i dziąseł czyli parodontozy. Z reguły niewłaściwe albo za okazjonalne oczyszczanie zębów wiązać się z zbieraniem się kamienia na zębach oraz rozprzestrzenianiem bakterii, które prowadzi do rozwoju stanów zapalnych. Ta metodą osłabione zęby i dziąsła szybciej ulegają wpływowi negatywnych okoliczności oraz rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok w czasie mycia zębów. Problem przynosi też inne równie nieciekawe rezultaty. Z upływem czasu osłabienie dziąseł prowadzi do rozchwiania, a nawet wypadania zębów. Na tę dolegliwość przede wszystkim powinny uważać również osoby palące papierosy, ponieważ substancje w nich zawarte także negatywnie wpływają na stan jamy ustnej oraz utrudniają leczenie.

Z uwagi na te czynniki, nie wolno lekceważyć krwawienia dziąseł. Przede wszystkim trzeba skonsultować się ze stomatologiem oraz jak najpilniej umówić na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog z pewnością podejmie leczenie problemu. W takiej sytuacji warto także zadbać o właściwszą higienę jamy ustnej oraz zaopatrzyć się w dobrze dobraną szczoteczkę do zębów.

Komentarze są wyłączone.