Kanałowe leczenie zęba pod mikroskopem

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Stabilizacja protezy na implantach
7 stycznia 2020
dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie zębów dziecka
27 stycznia 2020
Show all
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta

Leczenie kanałowe jako jedno z najbardziej skomplikowanych zabiegów w gabinecie stomatologicznym, wymaga odpowiedniego sprzętu i utalentowanego chirurga szczękowego. O tym, że mniej inwazyjne leczenie zachowawcze nie zadziała, może świadczyć silny ból zęba, zmiana jego koloru, silna wrażliwość lub obrzęk albo stan zapalny. W wypadku występowania objawów, powinno się bezzwłocznie zapisać się do dentysty, aby był w stanie określić, jaki rodzaj leczenia będzie skuteczniejszy. Powszechnie zdarza się tak, że leczenie kanałowe to ostateczna możliwość uratowania bardzo zniszczonego zęba.

Lekarz endodonta, który podejmuje leczenie kanałowe, używa mikroskopu, za pomocą którego zabieg jest w pełni dokładny. Dzięki użyciu mikroskopu stomatolog endodonta może uważnie przejrzeć zniszczoną przez bakterie zębową miazgę i ocenić, jak dużą część zęba należy wyczyścić.

W wypadku, gdy infekcja jest zaawansowana, dobrze zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. W przeciwnym razie ostatnim sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Dziurę po usuniętym zębie trzeba jak najszybciej uzupełnić, aby nie narażać się na powstawanie następnych problemów jamy ustnej. To niestety oznacza nowe koszty – przez potrzebę zakupu protezy lub zaaplikowania implantu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się obawiać, ponieważ odbywa się pod skutecznym znieczuleniem miejscowym.

Komentarze są wyłączone.