Jak zakładane są licówki

Sposób na białe zęby
19 czerwca 2020
Czy trzeba kupować nici dentystyczne?
30 czerwca 2020
Show all

Licówki należą do grupy stałych uzupełnień protetycznych, jakich celem jest poprawa estetyki uśmiechu. Są to cienkie nakładki przymocowane na przodzie zębów. Korzystając z nich dentysta polepsza wygląd, kolor i kształt odrębnych zębów. Przede wszystkim sprawdza się to na przykład, kiedy są one nierówne, martwe albo brzydko przebarwione. Taką techniką można zrównać odrębne zęby przez wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie korony zęba. Licówka jest skuteczna także przy złamanym przednim zębie. Często pacjenci decydują się na to rozwiązanie, pragnąc usunąć przerwę między zębami, czyli diastemę.

Licówki nakłada się na zęby naturalne, lecz żeby było to możliwe, zęby trzeba przygotować. Przede wszystkim muszą być odpowiednio oczyszczone. Z uwagi na to przed założeniem licówek warto przeprowadzić skaling, piaskowanie i fluoryzację. Dodatkowo zęby, na jakie będą wstawione licówki, muszą być oszlifowane. Szlifowanie zębów, choć wydaje się straszne, nie boli. Stomatolog troszczy się o to, żeby zabiegi były jak najbardziej komfortowe .

Plusem licówek dentystycznych jest to, że da się je bardzo dokładnie dobrać do koloru zębów pacjenta. To oznacza, że są praktycznie niewidoczne, a zapewniają planowany wygląd i kształt. Licówki są dość trwałe, choć powinno się je odświeżać albo wymieniać. W zależności od tego, z czego są zrobione (te porcelanowe mogą służyć nawet na ok. 10 lat) i zachowywania higieny, pozostaną w świetnym stanie przez parę lat.

Komentarze są wyłączone.