Jak przyszykować się do ekstrakcji zęba?

Jak wygląda proces zakładania protetycznego mostu
23 października 2020
Ze względu na co szczotkowanie języka jest potrzebne?
17 listopada 2020
Show all

Wyrywanie zęba zwykle zaleca się w szczególnych sytuacjach, jeśli uratowanie zniszczonego zęba jest niemożliwe. Dentysta wyrywa również zęby na przykład podczas leczenia ortodontycznego albo implantologicznego, kiedy rozmieszczenie zębów wymaga większej przestrzeni w jamie ustnej. Nowoczesne używane znieczulenia w gabinetach stomatologicznych gwarantują, że usunięcie zęba jest bezbolesne, ale należy mieć na uwadze to, że po wyjściu od dentysty mogą wystąpić dość nieprzyjemne dolegliwości. Z racji tego warto przyszykować się do ekstrakcji zęba.

Choć zabieg ekstrakcji zęba nie należy do skomplikowanych, stomatolog za każdym razem poleca ostrożność. Po ekstrakcji często dolega gorsze samopoczucie, dlatego lepiej przemyśleć czas wizyty i w razie potrzeby zwrócić się o wsparcie kogoś bliskiego. Kilka dni przed i po zabiegu najlepiej nie palić papierosów i nie przyjmować alkoholu. Po wyrwaniu zęba nie należy jeść ani pić co najmniej przez 2 godziny, z tego względu  lepiej zjeść pożywny posiłek przed wizytą u stomatologa. Świetnym pomysłem jest wykupienie wskazanych przez dentystę płukanek, leków i probiotyków. To one wspomagają czas zasklepienia się rany i powrotu do pełnego zdrowia, dlatego warto mieć je przygotowane. Na samą wizytę u stomatologa powinno się przyjść porządnie wyczyszczonymi zębami.

Za sprawą przygotowania zabieg ekstrakcji zęba odbędzie się szybko i sprawnie. Pacjent poczuje się swobodnie. Stomatolog dopilnuje, aby wyrwanie zęba było absolutnie bezpieczne.

Komentarze są wyłączone.