Jak postępować po wszczepieniu implantu zębów

leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Czy leczenie kanałowe jest lepsze od wszczepienia implantu?
13 maja 2020
Nadwrażliwość zębów na zimno lub ciepło to problem, który można leczyć u dentysty.
Co robić, gdy zęby są nadwrażliwe na zimno?
28 maja 2020
Show all

Co należy robić po zabiegu implantacji ?  Zabieg implantacji jest wymagający w stosunku do pacjenta. Wydobrzenie dziąseł oraz przyzwyczajenia organizmu do implantu zajmuje trochę czasu, z tego względu osoba przyjdzie na zabieg musi odpowiednio o siebie zadbać. Zazwyczaj po zabiegu pojawia się obrzęk dziąseł, co koniecznie należy łagodzić okładami z lodu. Można też zastosować specjalne żelowe woreczki dostępne w aptece do mrożenia w lodówce.

W pierwszych dniach trzeba także nie spożywać bardzo ciepłych potraw oraz przenieść się na dietę półpłynną. Nie powinno się używać obszaru jamy ustnej, gdzie umieszczono implant, by dziąsło mogło leczyć się w odpowiednim tempie. Stomatolodzy odradzają także sprawdzanie językiem albo miejsca implantu, by uniknąć ryzyka zakażenia albo podrażnień. Trzeba również odstawić papierosy i alkohol, z uwagi na to, że wydłużają czas leczenia się dziąseł. Co więcej na czas  mniej więcej miesiąca nie powinno się wykonywać wysiłku fizycznego.

Szczególnie ważne w tym przypadku jest spełnianie zaleceń stomatologa. Przede wszystkim co do pobierania antybiotyków oraz leków przeciwbólowych. Samodzielne zwiększanie lub pomniejszanie dawek bez zatwierdzenia dentysty może być zagrożeniem dla zdrowia. Nie zaszkodzi także przemywać jamę ustną przeznaczonymi do tego płukankami. Wykazują one działanie odkażające, łagodzące oraz przeciwbakteryjne. Natomiast w trakcie mycia zębów, należy omijać miejsce zabiegu, a zęby czyścić miękką szczoteczką.

Koniecznie jest także pojawianie się na wizytach kontrolnych oraz zgłaszanie się do stomatologa, kiedy tylko pojawią się niepokojące objawy.

Komentarze są wyłączone.