Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Co to jest retencyjny aparat na zęby?
23 kwietnia 2020
kto może mieć implanty zębów od dentysty
U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?
6 maja 2020
Show all
dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Szczoteczka soniczna to współcześnie najnowsza szczoteczka , zapewniająca efektywną higienę jamy ustnej. Jej praca bazuje na sile fal dźwiękowych, które przynoszą wymierne rezultaty. Zazwyczaj soniczna szczoteczka robi w przybliżeniu 30 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych w ciągu minuty. Technologia fal dźwiękowych sprawia, że skuteczność szczoteczki sonicznej jest bardzo wysoka. Dzięki temu zyskuje znaczną przewagę w porównaniu z mniej wyszukanymi szczoteczkami .

W ciągu oczyszczania soniczną szczoteczką, pojawiają się bąbelki złożone z pasty do zębów oraz ze śliny. W taki sposób kształtuje się piana, która dochodzi do większości trudno dostępnych miejsc. Co więcej ta technika pozwala na pełne wyzwolenie właściwości i substancji umieszczonych w paście. Taka metoda o wiele skuteczniej wymiata osad i brud, dzięki czemu pozostałości pokarmu nie zbierają się na zębach. A im skuteczniejsze oraz staranniejsze oczyszczanie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z uwagi na to soniczną szczoteczkę polecają stomatolodzy.

Dodatkowo w wielu szczoteczkach sonicznych dołączono funkcje, jakie pomagają mierzyć długość szczotkowania oraz siłę nacisku. Ten rodzaj szczoteczki jest również łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także posiada funkcję masażu. To bardzo istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Szczoteczkę soniczną można znaleźć także w wersji dla dzieci.

Komentarze są wyłączone.