Czy leczenie kanałowe jest lepsze od wszczepienia implantu?

kto może mieć implanty zębów od dentysty
U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?
6 maja 2020
Jak postępować po wszczepieniu implantu zębów
22 maja 2020
Show all
leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy

Bazowym celem leczenia kanałowego jest kuracja zainfekowanej miazgi zęba. Taki rodzaj leczenia jest jednym z najbardziej skomplikowanych zadań stomatologa endodonty wykonującego leczenie kanałowe, jednak większość realizowanych pod mikroskopem zabiegów gwarantuje pożądane rezultaty. Leczenie kanałowe daje możliwość uratowania naturalnego zęba. Za sprawą udowodnionej skuteczności tego zabiegu, obecnie możliwe jest zatrzymanie zębów, które jeszcze kilka lat temu musiały być po prostu wyrywane.

Tymczasem implanty są niezwykle odporne, a zamocowane na nich mosty czy korony protetyczne wiernie zastępują naturalne zęby. Właściwie, jeśli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty pozostają nienaruszone do końca życia i są jednymi z najlepszych metod wypełnienia luki po utraconym zębie. Za sprawą leczenia kanałowego ząb w większości pozostaje naturalny. Zadaniem stomatologa jest tylko odnowa korony zębowej. Jeśli chodzi o usuwanie zębów uzupełnienie luki jest konieczne ze względu na zdrowie całej jamy ustnej.

Warto też zwrócić uwagę na koszty. Choć oba rozwiązania są niezwykle efektywne, a dzięki nim pacjent nadal może cieszyć się wspaniałym uśmiechem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są niższe niż w przypadku zabiegu wstawienia implantu. Przed ostateczną decyzją, co z robić w przypadku bolącego, dogłębnie zainfekowanego zęba, powinno się pomyśleć wspólnie ze stomatologiem, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Komentarze są wyłączone.