Aparat ortodontyczny a zęby a leczenie zębów

Nadwrażliwość zębów na zimno lub ciepło to problem, który można leczyć u dentysty.
Co robić, gdy zęby są nadwrażliwe na zimno?
28 maja 2020
RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Czy w leczeniu konieczne jest zdjęcie pantomograficzne w gabinecie stomatologicznym?
16 czerwca 2020
Show all
aparat ortodontyczny a leczenie zębów u dentysty

To, czy wolno leczyć zęby podczas leczenia aparatem na zęby, głównie ciekawi pacjentów, co mają założony stały aparat. Nie można wyjmować go samodzielnie, dlatego po wystąpieniu jakichkolwiek problemów niezbędna jest wizyta u dentysty ortodonty. Na starcie leczenia aparatem ortodontycznym każdy pacjent musi zatroszczyć się o to, aby jego zęby były w pełni wyleczone. W taki sposób minimalizuje się ryzyko nadwyżkowych wizyt naprawczych w trakcie noszenia aparatu na zęby. Na dobrą sprawę nie ma zakazów naprawy zębów, kiedy pacjent nosi stały aparat na zęby.

Noszenie aparatu łączy się większą koniecznością dbania o zęby. Ze względu na zamocowane na powierzchni zębów oraz inne elementy budowy aparatu , usuwanie osadów i resztek jedzenia jest trudniejsze. To oznacza, że pacjenci korzystający z leczenia ortodontycznego muszą uważniej czyścić zęby, szczególnie w okolicach aparatu . Zapominanie zasad higieny w tym okresie, może poskutkować tym, że na uprzednio wyleczonych zębach znajdą się zmiany próchnicowe. W takiej sytuacji należy udać się na wizytę u dentysty. Lekceważenie zmian ze względu na ortodontyczny aparat może wywołać nieprzyjemne skutki. Próchnica z łatwością przechodzi na sąsiednie zęby, więc bezpieczniej usunąć problem.

Leczenie w ciągu korzystania z aparatu jest dostępne. Jeżeli aparat uniemożliwia dojście do nadpsutego zęba, można go zdjąć na czas leczenia. Ten zabieg nie przeszkodzi w skuteczności ortodontycznego leczenia.

Komentarze są wyłączone.